środa, 25 maja 2016

Za co najbardziej kocham kuchnię arabską czyli zabawa weekendowa na FB - rozstrzygnięcie

Na samym początku muszę napisać, że wyznaczyłam sobie bardzo, bardzo trudne zadanie...
Bo jak wybrać z wielu pięknych wypowiedzi tę jedną, jedyną?...
Ale niestety słowo się rzekło i nie ma innego wyjścia...

Zanim napiszę, co nas w Waszych wypowiedziach urzekło, pozwólcie, że blogowo przypomnę o co chodzi.

W piątek, na naszym fejsbukowym fanpejdżu http://www.facebook.com/arabskiepl/  zaproponowałam wspólną zabawę, w której można było stać się właścicielem zestawu: pięknych szklaneczek, 0,5 kg herbaty i czajniczka do jej zaparzania. Oczywiście sponsorem zestawu jest arabskie.pl - sklep z pysznymi pysznościami arabskimi i nie tylko ;)Aby mieć szansę na ten zestaw należało napisać co uwielbiamy w kuchni arabskiej, albo dlaczego uwielbiamy tę kuchnię. I się posypało :D

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zabawę.
Prawie 30 wypowiedzi od serca. Uśmiechały nas, wzruszały.

Kuchnia arabska dla wielu z Was to tęsknota - za czasem przeżytym w bliskowschodnim kraju, za bliskimi, z którymi zasiadaliście do stołu, za tymi którzy raczyli Was smakołykami arabskiej kuchni.

Kuchnia arabska to wspomnienia pięknych zapachów, widoków, ludzi, to wakacje trwające cały rok.

Kuchnia arabska to synonim zdrowej kuchni - kuchnia w której wykorzystując proste, świeże, lokalne składniki czarujemy pyszne, zdrowe potrawy.

Kuchnia arabska to wspólne biesiadowanie - to zasiadanie do stołu z bliskimi (choć czasem też z dalszymi), to posiłek w gronie rodzinnym, bez telewizora, z rozmową i dzieleniem się przeżyciami dnia.

Kuchnia arabska to aromatyczne, pachnące przyprawy, które z najprostszych składników potrafią uczynić kulinarny poemat.

Kuchnia arabska to jedzenie uliczne, zawsze dostępne, świeże, pyszne.

Kuchnia arabska to część nowej, ukochanej kultury, w którą weszliście, wchodząc do rodziny współmałżonka.
Postanowiliśmy, oczywiście absolutnie subiektywnie, bo inaczej się nie da ;), zestawem szklaneczkowo-herbacionym nagrodzić wypowiedź bardzo plastyczną, aromatyczną, pełną emocji i tęsknoty, smaków i aromatów. Wypowiedź Jowity Matys:

"Tęsknię za Egiptem. Bardzo. Dla mnie kuchnia arabska nierozerwalnie związana jest ze szczęśliwym czasem, który tam spędziłam. Lubię kuchnię arabską za jej niezrównaną sztukę tworzenia pysznych dań z prostych składników. Ful, sałatka zabadi, czy nieśmiertelna sałatka z ogórków i pomidorów, tamija czyli falafel, koshari... Kawa z kardamonem, szaji bi nana, słodka do bólu... Kofta na grubej poduszce z siekanych ziół... Kunafa i baklava przyprawiające o cukrowy haj i ryż na mleku z malutkiej koszerni na rogu... Tęsknię... "


A nagrody pocieszenia otrzymują wypowiedzi:

Piotra Jakubiaka (poleci do Ciebie herbata, skoro się kończy ;) )

"Nie jest sztuka napisac za co uwielbia sie kuchnie arabska, bo jej sie po prostu nie da nie kochac. Powiem wiec, czego najbardziej NIE LUBIE w tej kuchni- tego ze wszystko co smaczne, tak szybko znika.
Emotikon frown#nawetherbatasiekonczy "

Sahar Ewy Hassan (zestaw szklaneczek do herbaty takiej jak babcia parzyła :) )

"Ja uwielbiam arabską kuchnię, bo jestem w tej kulturze wychowana. Niestety sama nie wszystko umiem i nie mam warunków by wszystko ugotować, ale moim ulubionym daniem jest bamia (okra), kebab, hummus i bakłażany z jogurtem. A taki zestaw chciałabym dostać, bo po prostu tęsknię za dobrze zaparzoną arabską herbatą z kardamonem, taka jaką parzyła moja ś.p. babcia....."

Dziękujemy za udział w zabawie. Do nagrodzonych wyślemy wiadomość na FB.

Kochajcie kuchnię arabską. 
Odwdzięczy się zdrowym ciałem i pogodnym duchem z uśmiechem na twarzy ;)

Saha ła hana! Smacznego!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz