Wspólne arabskie gotowanie? TAK! Zapraszamy na warsztaty.

Zapraszamy na warsztaty "Gotuj z arabskie.pl"

Jesienny weekend z arabskimi smakami i aromatami!

Spotkanie smakoszy ciekawych świata, rozmowy, wspólne gotowanie, smaczne posiłki - na Pojezierzu Lubuskim, w uroczej miejscowości wśród lasów, pomiędzy 3 jeziorami.

Jeśli masz ochotę smacznie spędzić jesienny weekend, dowiedzieć się tego i owego na temat kuchni arabskiej, dać się pochłonąć smakom wspólnie przyrządzanych potraw i egzotycznym aromatom dań, przypraw i herbaty po hassańsku - przyjedź do nas koniecznie!  

Kiedy - 19-21 października 2012 r. 

Gdzie - Lubniewice, woj. lubuskie (30 km na południe od Gorzowa Wlkp., 15 km od zjazdu z autostrady A2)


Do dyspozycji uczestników warsztatów jest dom, pięknie usytuowany nad samym jeziorem, z tarasem, dużym sadem, miejscem na ognisko, grill. Nocleg w pokojach 2 osobowych. 

Zaczynamy w piątek kolacją, którą przygotujemy dla Was. W ramach wieczoru powitalno - zapoznawczego odpowiemy na wszystkie pytania w serii "wszystko czego chcecie dowiedzieć się o kuchni arabskiej i nie boicie się zapytać" ;) 

W sobotę wspólnie przygotujemy lunch i kolację. Będzie niuchanie i degustacja przypraw charakterystycznych dla arabskiej kuchni. Uczestnicy warsztatów wyjadą z nich bogatsi o wiedzę jak przyrządzić najsmaczniejszy ryż po arabsku, tabbouleh, mnezele, lahme bsenije, mloukhije, bamię, herbatę po hassańsku i wiele innych tradycyjnych dań kuchni arabskiej.   

Ze względu na specyfikę kuchni arabskiej nasze warsztaty są doskonałą propozycją dla wegetarian - nie wyjadą od nas głodni:)  

A w czasie pomiędzy gotowaniem i jedzeniem chętnych wyślemy na grzyby (powinny jeszcze być, a okolica słynie z lasów grzybowych), na ryby (pomost 50 m od domu a na wyposażeniu łódka i kajak), zabierzemy Was na spacer na nogach, wozem, dla chętnych również spacer w siodle. Przy sprzyjającej pogodzie posiedzimy przy ognisku. (A  długoterminowe prognozy pogody mówią o temperaturach ok. 15 st. C i słonecznej pogodzie:)

W niedzielę przygotujemy i leniwie zjemy tradycyjne arabskie śniadanie i tym wspólnym posiłkiem zakończymy część oficjalną warsztatów. Chętni mogą zostać w domu nad jeziorem do późnego popołudnia. Możliwe również jest przedłużenie pobytu w tym uroczym miejscu. 

Uczestnikom warsztatów zapewnimy ochrony brzuszne (fartuszki;), deski do krojenia, naczynia, garnki, etc. Prosimy o zabranie ze sobą ulubionego, ostrego noża do krojenia. 

W cenie warsztatów "Gotujmy z arabskie.pl" są:

  • warsztaty czyli nasza wiedza i umiejętności
  • składniki posiłków przygotowywanych w ramach warsztatów i wspólnego gotowania
  • pełne wyżywienie
  • dwa noclegi w pokojach dwuosobowych
  • ognisko, spacer bryczką (przy sprzyjającej pogodzie) 
  • fartuszek, deska
  • materiały szkoleniowe
  • pasowanie chochlą i certyfikat ukończenia warsztatów :) 

Koszt: 370 PLN / osoby

Liczba uczestników warsztatów ograniczona do 12 osób.

Zapisy przyjmujemy na mail: sklep@arabskie.pl - prosimy o podanie imienia, nazwiska, miasta, telefonu do kontaktu. Dane do przelewu prześlemy mailem po uzyskaniu zgłoszenia.
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest wpłata pełnej kwoty do dnia 12-go października br.

Potrzebującym transportu do Lubniewic z pobliskich dworców kolejowych lub PKS służymy pomocą i poradą.   

Przyjedź koniecznie! Widzimy się w Lubniewicach na wspólnym smacznym gotowaniu już 19go października? Nie czekaj z wysłaniem zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona. 

TAFADALO! Zapraszamy do stołu!  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kuchnia arabska cz. 5 - najpopularniejsze dania kuchni arabskiej I

Kousa mahshi (kusa mahszi) - cukinie faszerowane mięsem i ryżem

Sos tahini - najpopularniejszy w arabskiej kuchni